Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

We need your support

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby pomagać migrantom z Ukrainy, którzy mieszkają w zbiorowych punktach.

Potrzebują opieki dla dzieci, wsparcia psychologów, pokrycia kosztów relokacji do innych krajów, pomocy w szukaniu pracy.


Od 24 lutego 2022 inaczej patrzymy na świat. Czujemy dużą niepewność, boimy się planować, cieszyć się.

Ostatnie tygodnie pokazały też jak ważną pracę wykonują organizacje pozarządowe. Wolontariusze, działacze społeczni w obliczu kryzysu pokazali swoją siłę.

Nasze Stowarzyszenie Centrum PISOP również od pierwszych dni wojny angażowało się we wsparcie uciekinierów z Ukrainy. Początkowo działaliśmy lokalnie na niewielką skalę, z czasem zostaliśmy wybrani  na koordynatorów zarządzających Społecznym Sztabem Kryzysowym w Wielkopolsce.

Z dnia na dzień musieliśmy przeorganizować codzienną pracę w Stowarzyszeniu i koordynować działania wolontariuszy, organizacji społecznych na halach 7 i 7a Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Pod naszą opieką jednocześnie znalazło się ponad 800 Ukraińców, głównie kobiet z dziećmi, osób starszych, z niepełnosprawnościami. 

To od nas zależało, czy będą mieli co jeść, pić, czy będą czuli się bezpiecznie. 

Poczucie odpowiedzialności spędzało sen z powiek naszej koordynatorce, a priorytety działań bardzo szybko zostały przewartościowane. 

W obliczu tak wielkiej tragedii nie mogliśmy prowadzić bieżącego działalności, szkolić i doradzać innym organizacjom. Codziennością stało się proszenie firm, osób prywatnych o jedzenie, artykuły higieniczne, leki…

Tak minęły ponad 6 tygodni naszej pracy. 

Daliśmy radę tylko dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu firm, organizacji społecznych, dziesiątek wolontariuszy. 


W CZYM MOŻESZ POMÓC?

Niestety wojna wciąż trwa, zmienia się też sytuacja w punktach zbiorowego przebywania.

Obecnie bardzo ważne są potrzeby związane ze:

- wsparciem psychologicznym – im dłużej Ukraińcy będą mieszkać na hali, tym potrzeby będą większe, przybywa też osób, które widziały wojnę na własne oczy i potrzebują pomocy…

- zagospodarowaniem czasu dzieciom i młodzieży  – mamy chcą pracować, potrzebują pieniędzy, ale dzieci muszą mieć opiekę na min. 8 godzin, a miejsc w przedszkolach poznańskich brakuje

- organizacją pracy – niektórzy chcą zostać i pracować w Polsce, potrzebują jednak przygotowania, niekiedy przeszkolenia, a przede wszystkim wsparcia przy poszukiwaniu pracy

- organizacją relokacji do innych krajów – nie każdy chce, może mieszkać przez nieokreślony czas w zbiorowej hali, niekiedy choroby, niepełnosprawność znacząco utrudniają i tak niełatwe warunki, a mieszkań w Poznaniu i okolicach brakuje

- wsparciem osób ze szczególnymi potrzebami – przybywają do nas także osoby z niepełnosprawnościami. Wymagają one szczególnego zaopiekowania, czasem pomocy w codziennych czynnościach, innym razem rehabilitacji, na hali trudno jest w pełni odpowiadać na ich potrzeby.


JAK MOŻESZ POMÓC?

Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Zaangażuj się. 

Pomóż nam pomagać migrantom z Ukrainy! 

Linki do szybkich wpłat: pisop.org.pl/kampania-spoleczna lub https://zrzutka.pl/ytswk3

ALBO zwykły przelew 

Odbiorca: Stowarzyszenie Centrum PISOP

Rachunek bankowy: Santander Bank Polska SA 94150015171215100486020000

Tytuł przelewu: darowizna na cel pożytku publicznego pomoc społeczna osobom w trudnej sytuacji życiowej … (zgodnie z wybranym celem: opieka nad dziećmi migrantów z Ukrainy / zatrudnienie tłumaczy / psychologów dla migrantów z Ukrainy / relokacje Ukraińców do innych krajów UE / wsparcie ukraińskich migrantów z niepełnosprawnością)


POMÓŻ NAM POMAGAĆ !

ZOBACZ KOMU JUŻ POMOGLIŚMY!

Pani Maria, która porusza się na wózku inwalidzkim była przez ok. 2 tygodnie bez kąpieli bo na targach nie ma łazienek przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

POMOGLIŚMY zorganizować przewóz i kąpiel w Domu Pomocy Społecznej. 

Mama zgłosiła, że jej syn Dmytro jest w spektrum autyzmu, a na hali są boxy po średnio 20 osób, nie mogli tam przebywać.

POMOGLIŚMY poszukać jej miejsca w rodzinie, aby mieli zagwarantowany spokój.

Zorganizowano wyjazd z Poznania 10 Ukraińców do Niemiec, w tym Yulia w 4 miesiącu ciąży. Na miejscu okazało się, że nikt tam na nich nie czeka, nie mają gdzie mieszkać.

POMOGLIŚMY zorganizować hotel i pracę w tym hotelu.

Wiele innych historii dotyczy relokacji Ukraińców do innych krajów UE.

POMOGLIŚMY zorganizować 

młodej mamie Oxanie przejazd do Irlandii samolotem z czwórką dzieci, najstarsze ma 12 lat, najmłodsze jeszcze przy piersi, była z nią szwagierka Svetlana, też z dwójką małych dzieci,

wyjazdy wielu osób do Francji, Portugalii, Hiszpanii, Holandii.

Każde miejsce relokacji sprawdza Urząd Miasta Poznania i policja.


Bardzo wstrząsnęła nami opowieść naszej wolontariuszki Moniki, która rozmawiała z Ukrainką na hali, gdy ta nagle usłyszała samolot, który leciał na Ławicę i tak się wystraszyła, że w jednej chwili schowała się pod wózek do przewożenia materiałów do magazynu…

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

https://pisop.org.pl/kampania-spoleczna 


KIEDY?

ZBIÓRKA TRWA do 20 maja br., ale środki potrzebne są już teraz.

Ile potrzebujemy? 

  • OPIEKA DLA DZIECI - 25 000,00 zł
  • ZATRUDNIENIE PSYCHOLOGA, TŁUMACZY – 30 000,00 zł
  • RELOKACJE DO INNYCH KRAJÓW UE / WSPARCIE UKRAIŃSKICH MIGRANTÓW z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – 40 000,00 zł


Będziemy informować o zebranych środkach i ich przeznaczeniu!

POMÓŻ!  


We need your support