Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Kurs Zarządzania Projektem w NGO

Kurs Zarządzania Projektem w NGO

Praca projektowa w organizacjach pozarządowych to nasza codzienność. Po latach pewne rzeczy wykonujemy mechanicznie, bez rozkładania ich na czynniki pierwsze i udoskonalania utartych schematów. Może warto przerwać ten proces i zobaczyć, jak robią to inni? Zapraszamy na pierwsze tego typu wydarzenie – Kurs Zarządzania Projektem w NGO. Przejdź cały proces i zdobądź cenną wiedzę oraz certyfikat ukończenia kursu.  


Zapraszamy na nowy cykl spotkań. Udział w nim mogą wziąć liderzy organizacji, którzy chcą zdobyć lub usprawnić umiejętności zarządzania projektem. Celem spotkań będzie zrozumienie założeń zarządzania nim oraz poznanie kluczowych narzędzi i dobrych praktyk. 

Kurs poprowadzą specjaliści z firmy Wunderman Thompson Technology, którzy rzucą uczestnikom zupełnie nowe światło na proces projektowy. Warto skorzystać z ich doświadczenia! Zwłaszcza, że kurs jest całkowicie darmowy. Pierwsze dwa spotkania odbędą się stacjonarne, a o formule kolejnych zadecydują uczestnicy. 


Długość: 12 h (6 sesji po 2 h)

Liczba uczestników: 12-14 osób

Miejsce spotkań: Biuro WTT ul. Murawa 12-18 B oraz on-line

Trenerzy: Przemysław Herman, Joanna Dzięgielewska z Wunderman Thompson Technology

Daty spotkań: 29.03.2023, 12.04.2023, 26.04.2023, 10.05.2023, 24.05.2023, 07.06.2023

Godzina spotkań: 16.30Znamy już trzy tematy spotkań. Kolejne trzy zależeć będą od potrzeb i pomysłów uczestników kursu. 

Temat nr 1:

Cykl życia projektu: Planowanie, Dostarczenie, Zamknięcie

Celem zajęć jest przekazanie sposobu myślenia o projekcie jako o procesie, na który zwykle, niezależnie od branży, składają się podobne elementy. Rozkładając projekt na czynniki pierwsze, zwiększamy szanse na zdiagnozowanie wyzwań i ryzyk, a co za tym idzie – na skuteczne zarządzanie i sukces projektu.

Omówimy też dwie najpowszechniejsze metodyki prowadzenia projektów: Waterfall i Agile.


Temat nr 2:

Faza definiowania projektu i kluczowe aspekty

Celem zajęć jest podzielenie się dobrymi praktykami związanymi z przygotowaniami do wystartowania projektu. Omówimy etapy, z których składa się faza planowania, kogo warto w nią zaangażować i z jakim efektem zakończyć. Przeanalizujemy również narzędzia i metody pomocne w skutecznym zarządzaniu projektem.


Temat nr 3:

Project Lab - warsztaty interaktywne

Celem zajęć jest zobrazowanie zjawisk i zależności, które mają wpływ na efektywną pracę w projekcie. Przygotujcie się na zabawę z papierem i klejem oraz nietypowe użytkowanie długopisu.


Każdy uczestnik zobowiązuje się wziąć udział we wszystkich sześciu spotkaniach. Aby się zapisać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu.


Może Cię zainteresować