Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

CAMP - Centrum Aktywnych Mieszkańców w PoznaniuW trakcie realizacji

CAMP, czyli Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu powstał z myślą o organizacjach społecznych, działaczach lokalnych oraz mieszkańcach Wielkopolski.

To połączenie dwóch elementów – MIEJSCA i LUDZI.

MIEJSCA, które:
•    daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie działań społecznych oraz wymiany doświadczeń
•    oferuje przestrzeń do pracy dla liderów społecznych
•    dostarcza nowych rozwiązań ułatwiających działalność społeczną
•    organizuje wydarzenia dla mieszkańców Wielkopolski z udziałem organizacji społecznych.

LUDZI, czyli:
•    aktywnych mieszkańców Wielkopolski, którzy chcą angażować się w działania społecznie oraz korzystać z oferty wielkopolskich organizacji społecznych
•    działaczy organizacji społecznych i liderów lokalnych, którzy współtworzą ofertę CAMP
•    kadry CAMP, która kreuje działania w Centrum.

Od drugiej połowy marca 2021 do końca lutego 2024 r. działania CAMP realizowane są w ramach projektu z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Partnerami projektu są: Miasto Poznań, norweska spółka SoCentral.

Ofertę projektu CAMP kierujemy do:

 • mieszkańców Wielkopolski – zachęcamy mieszkańców do aktywności społecznej, tworzyć przestrzeń do dyskusji nt. obywatelskości i współpracy.
 • organizacji pozarządowych (NGO) z subregionu poznańskiego – odpowiadamy na potrzeby szkoleniowo-doradcze organizacji, udostępniamy im przestrzeni, w której mogą działać oraz podejmujemy inicjatywy na rzecz integracji sektora i inicjowania współpracy z samorządem lokalnym i biznesem.
 • organizacji pozarządowych (NGO) z Wielkopolski – wspieramy organizacje w skutecznym działaniu, zwłaszcza na obszarach o mniejszej aktywności, podejmujemy inicjatywy na rzecz integracji sektora i budowania współpracy międzysektorowej oraz wypracowujemy nowe rozwiązania ułatwiające działania NGO.
CAMP jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Centrum PISOP i Fundacji NIWA Edukacji i Rozwoju od 2018 roku.

Koordynatorką projektu jest Joanna Piechocka, joanna.piechocka@pisop.org.pl, 534 205 699.

Projekt jest realizowany z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Dowiedz się jakie są aktualne źródła finansowania

Dowiedz się jakie są aktualne źródła finansowania

Zastanawiacie się, skąd wziąć pieniądze na realizację nowych pomysłów? My znamy odpowiedź! Zapraszamy do udziału w warsztacie doradczym pn. „Aktualne źródła finansowania organizacji...

Czytaj dalej
Dzień otwarty w CAMP

Dzień otwarty w CAMP

Już 15 września 2021 r. oficjalnie otwieramy progi CAMP Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu, a tym samych inaugurujemy nasze działania jako Poznańskie Centrum Organizacji...

Czytaj dalej
Konsultacje Programu Współpracy z Miastem Poznań

Konsultacje Programu Współpracy z Miastem Poznań

Planujesz współpracę w Miastem Poznań w 2022 roku? Zamierzasz ubiegać się o środki na realizację celów swojej organizacji? Nie przegap szansy! Tylko do 8 września trwają konsultacje...

Czytaj dalej
Specjalistyczne doradztwo księgowe i prawne

Specjalistyczne doradztwo księgowe i prawne

Jeśli sprawy księgowe zaprzątają Ci głowę, skorzystaj z pakietu doradztwa księgowego i uporządkuj księgowość w swojej organizacji! W ramach DORADZTWA KSIĘGOWEGO do wyboru oferujemy ...

Czytaj dalej
Poznajmy się w CAMP!

Poznajmy się w CAMP!

Już na początku sierpnia ruszamy z kolejną edycją POZNAJMY SIĘ w CAMP. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych warsztatach w CAMP Chwaliszewo75 wśród których każdy znajdzie...

Czytaj dalej
Spotkanie "Stowarzyszenie czy fundacja?"

Spotkanie "Stowarzyszenie czy fundacja?"

1 lipca zapraszamy na Chwaliszewo 75 na spotkanie prowadzone przez Monikę i Piotra, doradców Centrum PISOP, którzy przybliżą temat zakładania organizacji pozarządowej. Na tapet wezmą...

Czytaj dalej
Zwiększ swoje szanse w walce o fundusze unijne!

Zwiększ swoje szanse w walce o fundusze unijne!

Działasz w organizacji pozarządowej? Rzucam Tobie wyzwanie! Weź udział w naszej Konferencji i dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse w pozyskiwaniu środków unijnych. Zapraszamy już 8...

Czytaj dalej
Diagnoza potrzeb wielkopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych!

Diagnoza potrzeb wielkopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych!

Przypominamy o prowadzonej przez nas diagnozie potrzeb wielkopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych! Podziel się z nami swoją opinią i weź udział w diagnozie! Do udziału...

Czytaj dalej
Spotkanie "Jak zostać OPP i co się z tym wiąże?"

Spotkanie "Jak zostać OPP i co się z tym wiąże?"

Rozliczyłeś już tegoroczne zeznanie podatkowe? Mamy nadzieję, że pamiętałeś o przekazaniu 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. A czy wiesz, że OPP oprócz możliwości...

Czytaj dalej
 Diagnoza sektora pozarządowego w Wielkopolsce!

Diagnoza sektora pozarządowego w Wielkopolsce!

Rozpoczynamy badania potrzeb wielkopolskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych! Podziel się z nami swoją opinią i weź udział w diagnozie! Do udziału w badaniu zapraszamy 1)...

Czytaj dalej
Zapraszamy na Forum wielkopolskich Pełnomocników

Zapraszamy na Forum wielkopolskich Pełnomocników

Jak w czasie pandemii zlecać i rozliczać zadania publiczne? Jakie wyzwania i problemy stoją przed organizacjami społecznymi, zwłaszcza w czasie pandemii Covid, które warto uwzględnić w...

Czytaj dalej
Warsztat nt. opisywania rezultatów w projektach

Warsztat nt. opisywania rezultatów w projektach

Pisząc projekt, to właśnie ten etap najczęściej spędza nam sen z powiek – dlatego już 16 kwietnia 2021 r., w godz. 10.00 – 11.30, doradczyni Centrum PISOP Anna Furmaniuk, poprowadzi Was po...

Czytaj dalej


W ramach projektu „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” odpowiadamy na potrzeby organizacji pozarządowych (NGO) z subregionu poznańskiego poprzez:

1)    udostępnianie i współdzielenie przestrzeni CAMP w Poznaniu przy ul. Chwaliszewo 75 do:
•    codziennej działalności – organizacje mogą korzystać z przestrzeni biurowej, salki szkoleniowej, salki doradczej, sprzętu i łącza internetowego. Przestrzeń CAMP dostępna jest 4 dni w tygodniu. Jesteś zainteresowany? Sprawdź wolne terminy (łączę do pliku zdalnego CAMP – kalendarza google).
•    organizacji wspólnych działań – NGO mogą włączać się w działania CAMP realizowane we wspólnej przestrzeni przy ul. Chwaliszewo 75 kierowane do mieszkańców Poznania.
Poznaj pełną ofertę na udostępnianie i współdzielenie przestrzeni CAMP!

2)    szkolenia m.in. w zakresie tworzenia projektów, pozyskiwania pieniędzy na ich realizację, księgowości, promocji itp.
3)    doradztwo m.in. w zakresie konsultacji projektów, źródeł finansowania, promocji wydarzeń itp.
4)    działania na rzecz integracji III sektora.

Aktualną ofertę CAMP znajdziesz w Aktualnościach i na profilu CAMP na Facebooku: www.facebook.com/CAMPChwaliszewo75. Możesz także skontaktować się z Piotrem (piotr.kotlarek@pisop.org.pl) i sprawdzić co obecnie planujemy!

Projekt „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” kierujemy także do organizacji pozarządowych z całej Wielkopolski podejmując takie działania jak:
1)    doradztwo specjalistyczne m.in. księgowe, prawne, z pozyskiwania środków, ewaluacji, zarządzania.
2)    szkolenia m.in. z zarządzania, promocji, księgowości, aspektów prawnych, ewaluacji.
3)    tworzenie otwartej platformy do dyskusji i inspiracji m.in. poprzez organizowanie konsultacji, inicjowanie projektów partnerskich z udziałem jednostek samorządu terytorialnego i biznesu, sieciowanie organizacji, działanie na rzecz integracji sektora.
4)    promocję inicjatyw społecznym, m.in. poprzez organizację Konkursu Działania Godne Uwagi nagradzającego dobre praktyki działań NGO i grup nieformalnych.

W ramach CAMP pracujemy także nad rozwiązaniami, które mają ułatwić działanie organizacjom społecznym m.in. w obszarze współpracy z samorządem lokalnym, współpracy z biznesem, zarządzaniu projektami, fundraisingu, czy angażowania wolontariuszy. Efekty naszej dotychczasowej pracy znajdziecie TUTAJ.

Aktualną ofertę CAMP znajdziesz w Aktualnościach (aktywny link) i na profilu CAMP na Facebooku: www.facebook.com/CAMPChwaliszewo75. Możesz także skontaktować się z Moniką (monika.wieczorek@pisop.org.pl) i sprawdzić co obecnie planujemy!

W nasze działania angażujemy mieszkańców województwa wielkopolskiego, tworząc w CAMP przestrzeń do dyskusji na ważne społeczne tematy.
Zapraszamy Wielkopolan do udziału w naszych wydarzeniach takich jak:

1)    dzień otwarty w CAMP.
2)    spotkania i debaty z udziałem ekspertów dot. m.in. aktywności obywatelskiej, działalności organizacji społecznych, wolontariatu itp.
3)    doradztwo m.in. dotyczące zakładania fundacji i stowarzyszeń, pozyskiwanie pieniędzy na działania społeczne.
4)    spotkania/wydarzenia organizowane na terenach, gdzie aktywności społeczna jest niewielka.

Aktualną ofertę CAMP znajdziesz w Aktualnościach i na profilu CAMP na Facebooku: www.facebook.com/CAMPChwaliszewo75. Możesz także skontaktować się z Anią (anna.furmaniuk@pisop.org.pl) i sprawdzić co obecnie planujemy!


Partnerami projektu „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” są:

1)    Miasto Poznań, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Oddział Koordynacji Współpracy z NGO – partner samorządowy
Oddział realizuje działania dot. współpracy z poznańskimi organizacjami pozarządowymi m.in. przygotowuje Roczny Program Współpracy, ogłasza konkursy, promuje środowiska poznańskich NGO, i ideę wolontariatu.

W projekcie wspiera realizację działań na rzecz organizacji z subregionu poznańskiego m.in.:

 • organizację debat i wydarzeń integrujących
 • badanie potrzeb organizacji
 • upowszechnianie wypracowanych rozwiązań
 • promocję działań projektowych.


2)    SoCentral – partner biznesowy
SoCentral funkcjonuje od 2012 roku, jako spółka z.o.o. m.in. w celu zwiększenia zrównoważonego
rozwoju. Działa dla podmiotów społecznych, jednostek samorządu terytorialnego, firm i startupów, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań. Tworzy zasady i modele działania. W ramach prowadzonego Inkubatora zrzeszaj i współpracują z 200 NGO.

W projekcie:

 • dzieli się swoimi praktykami i rozwiązaniami stosowanymi w Norwegii na rzecz NGO i współpracy z biznesem podczas wydarzeń w CAMP
 • wspiera wypracowywanie nowych rozwiązań dla organizacji pozarządowych (m.in. w ramach innowacji społecznych na podstawie doświadczeń Inkubatora Innowacji Społecznych)
 • konsultuje wypracowane rozwiązania
 • organizuje wizytę studyjną w Norwegii
 • uczestniczy w wizycie studyjnej w Polsce.